Húsvét után díjugratás – Bábolna Nemzeti Ménesbirtok

Húsvét után díjugratás

2018-04-05

Április 3-4-én, húsvét után közvetlenül kétnapos Regionális és felkészítő díjugrató verseny zajlott a bábolnai lovaspályánkon. Habár hétköznapi napokon került megrendezésre az idei első ugróversenyünk, összesen 519 startot regisztrálhattunk.

A 2018-as szabályváltoztatásoknak köszönhetően a regionális versenyszámok mellett mindkét nap programjában helyet kaptak a felkészítő versenyszámok. A 70-75 és 80-85 centiméteres számokban hét Shagya-arab lovunkkal indultak a Pettkó-Szandtner Tibor Lovas Szakképző Iskola és Kollégium diákjai.

A legnépesebb mezőny a keddi 105 cm-es nyitott versenyszámban gyűlt össze, ahol 67 páros állt starthoz. A Prosper Lovasklub versenyzője, Kollár Kata Berkenyével nagyon gyors lovaglással győzött a nyitott kategóriában. Nála gyorsabban csak a szenior kategória versenyzője, Benőcz Tamás lovagolt Spury nevű lován. Ménesünk lovasa, Bertók Mátyás a dióspusztai angol telivérünkkel, Mesemaratonnal kedden egy verőhibával, szerdán hibátlanul teljesítette a pályát, míg Koheilan Koppány P nevű Shagya-arab fedezőménünkkel kedden verőhiba nélkül, az alapidő túllépéséért kapott 1 hibaponttal végzett.

A 110 cm ifjúsági és nyitott versenyszámokban is a Kenesei Lovas Club versenyzője, Tamás Jázmin győzött Carismo-M nevű lován. A nyitott kategóriában csak három századmásodperccel maradt le az első helyről Bertók Mátyás és Shagya VII-3.

Az első nap legmagasabb versenyszámát, a 120 cm-es nyitott versenyszámot a SomLó Térség Lovas Egyesület versenyzője, Unger Fanni nyerte Annával. Habár az összevetésben hibátlan lovaglás nem született, a 4 hibapontosok közül ők teljesítették a legkevesebb idő alatt a pályát.

Szerdán a 110 centiméteres ifjúsági versenyszámban a Krucsó Lovasklub lovasa, Törő Csongor győzött Leon-G nevű lován, míg a 115 cm-es nyitott számban klubtársa, Blaskó Nikolett volt a leggyorsabb Armagedon S-szel.

A két nap legmagasabb versenyszáma a szerda esti 125 cm-re kiírt nyitott verseny volt, melyre 22 nevezés érkezett. A Canton Lovas Klub színeiben Cser Attila Sifuval végzett az első helyen.

Az eredmények ezen a linken érhetők el >>

A következő lovasversenyünk a jövő hét csütörtökön kezdődő négynapos Kiemelt díjugrató verseny, ahol négy Grand Prix kerül megrendezésre.

Fotó: Hajdu Krisztina/lovasfoto.hu