CSI** díjugrató verseny – Bábolna Nemzeti Ménesbirtok

CSI** díjugrató verseny

2018-06-05

Négy Nagydíj került megrendezésre a nemzetközi díjugrató versenyünkön június első hétvégéjén. A VIP Tour vasárnapi számában ménesünk versenyzője, Bertók Mátyás Shagya VII-3 nyergében szerezte meg az első helyet.

Elsőként szombaton az U25 kategória Nagydíjára került sor 135 cm-es akadályokkal. Az első és második helyezést is ifj. Lázár Zoltán szerezte meg, hiszen csak ő tudott hibátlan maradni az összevetésben Barolo és Füles nevű lovaival. A harmadik helyezett Ágoston Csenge lett Cassiona D.L. nyergében.

A vasárnapi versenynapon a magyar Himnuszt reggel a VIP Tour eredményhirdetésén hallhattuk, a ménesünk színeiben versenyző Bertók Mátyás és Shagya VII-3 győzelme után. A második helyezést Kollár Péter szerezte meg Freya S-szel, míg Hajdú Petra és Bognár Hamvas lett a harmadik.

A Gyermek Grand Prix 125 centiméteren osztrák győzelmet hozott Lisa-Marie Arvai és Antonio di Monte révén. A legjobb magyar versenyző Zólyomi Emma lett második helyen Viadorral, míg a harmadik helyezett Asya Petrova lett Zaples nyergében.

Az ifjúsági versenyzők 140 cm-es Nagydíjában a szlovák David Horvath nyert Largo van de Molenhoek nevű lován, míg a legjobb magyar versenyző Jármy Vince lett Quirosával. A harmadik helyezést Szuhai Péter szerezte meg Zaferah-val.

A hétvége legnagyobb versenyszámában, a 145 cm-re kiírt CSI2* Pettkó-Szandtner Tibor Memorial Grand Prix-ben a cseh Jiri Hruska lovagolt az összevetésben a leggyorsabban hibátlanul Orida-M nyergében. Tőle csupán 41 századmásodperccel maradt le a legjobb magyar versenyző, Weinhardt Virág Chiclanával. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig Jan Jun. Cigan állhatott, aki Derbyt lovagolta.