Megyei bajnokságok

2018-09-26

Szeptember 21-22-én ménesünk adott otthont Komárom-Esztergom és Győr-Moson-Sopron megyék döntőinek, ahol több mint 330 startot regisztráltunk. Ezt követően vasárnap pedig rajtengedélyvizsgát és regionális díjugrató versenyt rendeztünk.

A pénteki napon Komárom-Esztergom megyében avattunk bajnok csapatot. A 2018. évi megyei bajnok a Prosper Lovasklub II. számú csapata Vitéz Márkos Attila emlékére. A csapattagok: Hegedűs Adél Dóra, Szebényi Dániel, Szotyori Nagy Kristóf.

Szombaton Győr-Moson-Sopron megye lovasai alkottak csapatokat, és itt a Pirik Farm lett 2018 bajnoka.

Győr-Moson-Sopron megye ifjúsági bajnokságát Egervári Orsolya emlékére 115 cm-en írták ki, melynek győztese a Horváth Lovassport Egyesület versenyzője, Tóth Ninetta lett Planktonnal. Komárom-Esztergom megye lovasai közül pedig a pénteki 110 cm-es és szombati 120 cm-es versenyszámok alapján a Prosper Lovasklub lovasa, Molnár Domonkos győzött Rosi s Paula nevű lován.

A felnőtt megyei bajnokságban Győr-Moson-Sopron megye legjobbja 2018-ban a Pirik Farm színeiben ifj. Néveri Imre László lett Babett nyergében. Komárom-Esztergom megyében pedig a Bábolna SE Lovas Szakosztály versenyzője, Buza Patrik Zoltán győzött Opállal.

Ménesünk több lova is eredményesen szerepelt a három nap során. Bertók Mátyás Shagya VII-3 nyergében pénteken megnyerte a 110 cm-es versenyszámot, míg szombaton a második helyezést szerezte meg. Koheilan Koppány P nevű Shagya-arab fedezőménünkkel, O’Bajan XXIX-1-gyel és Mesemaraton nevű angol telivérünkkel is szép pályákat lovagolt. Tóth Tamara pedig Koheilan XIV-4-gyel vett részt az első közös versenyükön, és vasárnap az ideális időre kiírt felkészítő versenyszámban a második helyet szerezték meg.