Évadnyitó Országos Díjugrató Verseny

2021-04-13

2021 04.09-11-ig Bábolna adott otthont az Országos Évadnyitó versenynek. Változatos időjárási körülmények közepette három nap alatt 489 startot bonyolítottunk le gördülékenyen.

A versenyszámok 90 cm-135 cm-ig kerültek megrendezésre.

Pénteki nap az első két számot 90 cm-en és 100 cm-en Csizmadia Csenge nyerte bravúros lovaglással Aisa-Amira nevű póniján, kezdő lovasok versenyszámot Wieszt Lora zárta az élen, majd az 5 éves lovak számát Takács Petra és My Way VL vitte el.

A 110 cm-en megrendezett ifjúsági lovasok versenyszámában Demeter Zsófia és Lamborgini győzedelmeskedett.

Amatőrök közül Molnár Domonkos Jégvirággal lovagolt az élre, majd a 6 éves lovak számára rendezett versenyszámot Bujtor Roland nyerte Criss-Cross nyergében.120cm-en Búza Krisztián, 130 cm nyitott kategóriában Ágoston Csenge, fiatal lovas kategóriában Bosits Boglárka győzedelmeskedett.

Bosits Boglarka Caremos nevű lovával (fotó: Tokodi Tícia)

Szombati nap kegyesebb időjárási körülmények között a 100cm nyitott versenyszámban ismét Csizmadia Csenge lovagolt az élre pónijával. Kezdő lovasoknál ezúttal Tóth Teodóra diadalmaskodott,5 eves lovak közül Chili bizonyított legjobban Varga Ábellel a nyergében, az ifjúsági kategóriát Bene Dóra nyerte, az amatőr kategóriát pedig Tóth Noémi.

110 cm nyitott kategóriát Rózsahegyi Blanka Simlissel zárta az élen, 6 éves lovak kategóriáját FBI de Hus nyerte ifj.Szikszai Lajossal a nyergében.

120 cm-en az első két helyezést Búza Krisztián tudhatta magáénak, 130 cm nyitott versenyszámban Cser Attila és For Magic nyert, fiatal lovas kategóriában Gimesi Lorena és Falkyrie győzött, 135 cm-en ismét Búza Krisztián vehette át a győztesnek járó serleget.

Vasárnapi napon a 100cm nyitott versenyszámot ezúttal Varga Ábel és William Fox-Pitt nevű pónija nyerte, kezdő lovasok közül ismét Wieszt Lora bizonyult a legjobbnak,105 cm-en Győrfi Bernadett nyert.

Az 5 éves lovak kategóriáját ismét Chili és Varga Zoltán tanítványa Varga Ábel nyerte, illetve Varga Ábel lett a második is Quanta Costa Van Het Distelhoffal.

Az ifjúsági számot Tóth Balázs nyerte, az amatőr kategóriát Vajay Dóra.115 cm-en Rétfalvi Balázs győzedelmeskedett.

6 éves lovak közül ismét Criss-Cross került ki legjobbként Bujtor Rolanddal a nyergében, 125cm-en Bosits Boglárka és Lamey nyert.

A 135 cm-en egyszeri összevetéssel megrendezett Évadnyitó Nagydíj nyitott kategóriáját ifj. Szikszai Lajos nyerte Ariane-val, a fiatal Lovas kategóriát pedig Orbán Emil tanítványa Bosits Boglárka Caremossal vitte el.

ifj. Szikszai Lajos Ariane nyergében (fotó: Tokodi Tícia)

Köszönjük a lovasoknak és a résztvevőknek, hogy a versenyt a higiéniai előírások betartásával biztonságosan rendezhettük meg, várunk vissza mindenkit az e heti Tavaszi Országos Versenyre, amelyet 2021 04.15(cs)-17-ig rendezünk meg.